Dažniausiai užduodami klausimai


Ar geologiniai grunto tyrimai yra privalomi projektuojant individualų gyvenamąjį namą?
Geologiniai grunto tyrimai nėra privalomi projektuojat individualų gyvenamąjį namą. Galite rizikuoti ir namą statyti neatliekant šių tyrimų. Dažniausiai tokiu atveju projektuotojas į pastato projektą įrašo pastabą, kad statytojas nedarė geologinių grunto tyrimų. Tokiu būdu visa atsakomybė dėl netinkamai suprojektuotų pamatų tenka statytojui, t.y. Jums.

Kokios gali būti pasekmės neatlikus geologinių griunto tyrimų?
Statant namą neatlikus geologinių grunto tyrimų pasekmės gali būti įvairios:
a) projektuotojas nežinodamas grunto savybių Jums parinks pamatus su didesniu atsargos koeficientu, ko pasekoje Jūsų namo pamatams gali susinaudoti didesnis kiekis medžiagų (betono, armatūros, mechanizmų) ir darbo valandų;
b) projektuotojas nežinodamas grunto savybių gali parinkti pamatus per silpnus Jūsų busimam namui, ko pasekoje bėgant laikui gali trūkinėti namo sienos.
Sienu itrukimaiSienu itrukimai

>>>

 

 

 

Kokia yra geologinių grunto tyrimų kaina?
Geologinių grunto tyrimų kaina sudaro tik apie 3% nuo pamatų įrengimui skitų lėšų. Tiksli darbų kaina kiekvienam objektui skaičiuojama individualiai ir priklauso nuo tyrimų taškų skaičiaus. Parašykite mums paklausimą, nurodydami statomo pastato pavadinimą ir vietą,  ir mes per 1 darbo dieną paskaičiuosime Jums tikslią tyrimo darbų kainą.

Ar gali geologiniai grunto tyrimai sumažinti pamatų įrengimo kainą?
Taip, gali. Kokybiškai atlikti grunto tyrimai gali ženkliai sumažinti pamatų įrengimo kainą. Paprastai pamatų įrengimo kaina gali sumažėti apie 15%. Įvertinus, kad  individualaus gyvenamo namo pamatų įrengimo kaina svyruoja apie 8000€, statytojas sutaupo ženklią pinigų sumą, nes projektuotojas atsižvelgdamas į grunto tyrimo ataskaitą parinks Jums optimaliausią pamatų variantą, o Jūs būsite užtikrintas dėl pamatų (namo) ilgaamžiškumo ir galimų neigiamų pasėkmių.

Grunto tyrimai